ביטוח משכנתא

לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר השאירו פרטים

תהליך לקיחת המשכנתא הוא תהליך ארוך ומעט מורכב שגורם לזוגות רבים לייאוש במהלכו, מה שגורם להם לא לשים לב לפרטים הקטנים והחשובים ביותר שבתוכו: ביטוח המשכנתא. בעבור בנקים וגורמים פיננסים רבים מדובר בגורם מכריע, כזה שבלעדיו לא תוכלו לקחת את המשכנתא המיוחלת, אבל האם אתם יודעים מדוע מדובר בגורם כל כך חשוב?

על מנת שתוכלו להיות מוכנים מכל הכיוונים ללקיחת המשכנתא הבאה שלכם, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולקרוא. אספנו עבורכם את כל הסיבות שבגינן ביטוח משכנתא הפך למשפיע וחשוב כל כך, הן עבור הבנקים ובעלי ההון והן עבורכם. 

ביטוח משכנתא – תעודת הביטוח של הבנקים

בראש ובראשונה, חשוב להבין מדוע הבנקים להוטים שתחתמו ותוודאו שיש לכם ביטוח משכנתא: מדובר בתעודת הביטוח שלכם.

במידה ויקרה משהו שימנע מכם לעמוד בתשלומים שסגרתם מול הבנק, הם רוצים להיות בטוחים שיש לכך ביטוח ושיש להם תוכנית ב׳ שתעזור להם לקבל את הכסף שמגיע להם.

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא – ביטוח שמשלב שלושה ביטוחים מהותיים במקום אחד

כדאי לדעת כי באופן עקרוני, מרבית ביטוח המשכנתא הנמכרים היום בשוק מורכבים משלושה סוגי ביטוח שונים ומגוונים:

  • ביטוח חיים – סוג ביטוח זה נועד להבטיח כי במקרה שבו לוקח ההלוואה ( או שני בני הזוג במידה ושניהם חתומים על המשכנתא ) הולך לעולמו, חברת הביטוח לוקחת על עצמה להמשיך ולשלם את התשלומים המגיעים לבנק על פי חוק ועל פי ההסכם שנחתם ביניהם.
  • ביטוח מבנה – סוג ביטוח זה נועד לכסות את התשלומים הקבועים לבנק במידה שהנכס שנגדו נלקחה ההלוואה ספג נזק משמעותי שפגע בו בצורה קשה. הפגיעה יכולה להיות מגורם עליון ( למשל פגיעה של טיל, רעידת אדמה וכדומה ) או כל נזק אחר שהוביל בסופו של דבר לירידת ערך הנכס. 
  • ביטוח צד ג׳ – סוג ביטוח זה הוא למעשה סוג הביטוח שנכנס לתוקף במידה ובחרתם להרחיב את ביטוח המשכנתא שלכם, כך שהוא יכסה סוגים רבים ככל האפשר של אירועים בלתי צפויים, ביניהם פגיעה מהותית בבניין בו הדירה שלכם נמצאת, מקרה שבו הדירה או הבית גורמים נזק למבנים שכנים. אפשרויות הביטוח לצד ג׳ הן נרחבות מאוד, וכדאי להתייעץ לגביהן עם סוכן הביטוח שלכם. 

אפשרות להרחיב בצורה שמתאימה לכם

חשוב להתעכב על אפשרויות ההרחבה של ביטוח המשכנתא, משום שלווים רבים כלל לא מודעים לאפשרות הזאת ולא מנצלים את מלוא הזכויות המגיעות להם.

חברות הביטוח השונות בישראל מציעות מגוון רחב של ביטוחי צד ג׳ בעת לקיחת המשכנתא, וחשוב לבחון את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם לעומק לפני שאתם חותמים על כל מסמך שהוא. 

ביטוח משכנתא סוגרים רק עם סוכנות ביטוח מנוסה

בשביל שתוכלו להיות בטוחים שאתם חותמים על ביטוח משכנתא שבאמת מתאים לכם ולצרכים שלכם, חשוב להתייעץ עם סוכנות ביטוח המחזיקה אנשי צוות המתמחים בתחום. עולם המשכנתאות והביטוחים יכול להיראות מאיים למי שאינו מכיר אותו, אבל למזלכם ישראל מלאה באנשי מקצוע טובים ואיכותיים שישמחו להעניק לכם מהידע הרחב שלהם.

גם הצוות שלנו ב״דואט ביטוח״ ישמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם בתהליך לקיחת המשכנתא והחתימה על הביטוח בעקבותיה. העובדים שלנו ליוו כבר עשרות משפחות מרחבי הארץ אל עבר הביטוח הנכון ביותר עבורכם, כזה שאפשר להם לקחת את המשכנתא המתאימה להם בראש שקט, מתוך ידיעה שהם עושים את הדבר הנכון.

אנחנו מזמינים אתכם לקבוע פגישה במשרדנו בכדי שנוכל לבחון את המקרה שלכם לעומק ולהבין כיצד אנחנו יכולים להעניק לכם שירות.

שאלות ותשובות על ביטוח משכנתא

מהו ביטוח משכנתא ומי צריך את זה?

ביטוח משכנתא מגן על המלווה במקרה שהלווה לא יעמוד בהלוואה. זה נדרש לעתים קרובות עבור לווים שיש להם מקדמה של פחות מ-20% מערך הבית.

איך ביטוח משכנתא מועיל ללווה?

בעוד שהביטוח בעיקר מגן על המלווה, הוא גם מאפשר ללווים לזכות בהלוואה עם מקדמה נמוכה יותר, מה שהופך את בעלות הבית לנגישה יותר.

האם ניתן להסיר ביטוח משכנתא מהלוואה?

כן, עבור הלוואות קונבנציונליות, לעתים קרובות ניתן להסיר PMI ברגע שהלווה משיג 20% הון עצמי בבית. התנאים עשויים להשתנות בהתאם לסוג ההלוואה.

איך בוחרים את ביטוח המשכנתא הנכון?

זה תלוי בסוג ההלוואה, במקדמה ובנסיבות הפיננסיות. התייעצות עם יועץ משכנתאות או סוכן ביטוח יכולה לספק הכוונה מותאמת.

/ 5.

לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר השאירו פרטים
דילוג לתוכן