ביטוח מנהלים מציע אפשרות לחיסכון פנסיוני מתגמל. אף על פי שגיל הפנסיה נראה כאילו הוא באופק הרחוק, הגישה המומלצת היא להתחיל כבר כעת בתהליך החיסכון, למען עתיד כלכלי יותר בטוח.

סביר להניח שיצא לכם לשמוע את המונח ״ביטוח מנהלים״ לא פעם, אבל האם באמת יודעים מה עומד מאחוריו? האם אתם יודעים מה הופך אותו לביטוח חשוב מאי כמוהו? והאם אתם יודעים כיצד למצוא את מסלול הביטוח המשתלם ביותר עבורכם?

אם עניתם לשלושת השאלות האלו בשלילה, כדאי שתקראו את המאמר הקצר שהכנו עבורכם. איגדנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר בנושא וענינו עליהן אחת ולתמיד.

מה הוא ביטוח מנהלים?

אנשים רבים לא יודעים זאת, אך ביטוח מנהלים הוא למעשה סוג ספציפי של ביטוח פנסיוני, כלומר כספי ביטוח שתוכלו להשתמש בהם לאחר שתגיעו לגיל הפרישה הקבוע בחוק. מה שהופך את הביטוח הזה למיוחד הוא העובדה שהוא יכול לשמש גם במקרים של אובדן כושר עבודה או פטירה, מצב שלא קיים בכל פנסיוני אחר בשוק. 

זהו אפיק חיסכון שיאפשר לכם לממש את הכספים שחסכתם בו בגיל הפרישה, כאשר גבול הגיל הוא 62 לנשים ו-67 לגברים.

ביטוח מנהלים

למה הביטוח הזה חשוב כל כך?

אחד הדברים שהופכים את הביטוח הזה לחשוב הוא הכיסוי הנרחב שהוא מעניק לבעל/ת הפוליסה. בעוד שביטוחים אחרים מצריכים את המבוטח לרכוש סדרה של פוליסות ביטוח שיתאימו לצרכיו הרבים, הפוליסה הזו מאגדת בתוכה את כל התרחישים האפשריים ומציעה להם פתרון והגנה תחת קורת גג אחת.

ביטוח מנהלים משאיר את בעל/ת הפוליסה בראש שקט וידיעה שיש מי שידאג לו/ה גם במצבים מורכבים, ומי שידאג לבני משפחתו/ה גם לאחר לכתו/ה. 

האם ביטוח מנהלים מיועד רק למי שמחזיק בתפקיד ניהולי?

לא. בניגוד לשמו המבלבל, ביטוח מנהלים אינו ביטוח שניתן לרכישה רק בעקבות תפקיד מוגדר במקום העבודה. הביטוח קיבל את שמו לפני עשרות שנים רבות, בהם היה מדובר בשירות ייחודי המוענק רק לאנשים בעלי ממון ומעמד (כלומר עובדים בכירים בחברות שונות).

כיום, ביטוח זה הינו זמין לכל איש ואישה בישראל ללא קשר למקצוע שהם בחרו לעסוק בו או לתפקיד ניהולי כזה או אחר.

כיצד אוכל לרכוש ביטוח מנהלים?

בדומה לרכישת ביטוחים אחרים, גם את סוג ביטוח זה ניתן לרכוש בעזרתה של סוכנות ביטוח. הסוכנים הפועלים בה יוכלו לעבור אתכם על מסלולי הביטוח השונים, לשמוע מה הם הצרכים והחששות שלכם ובכך להתאים לכם את הפוליסה שתענה על כל הרצונות שלכם.

כמובן שניתן לרכוש פוליסה זו גם באופן עצמאי, אך זוהי פעולה פחות מומלצת. כשיש סוכנות מנוסה לצידכם, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי לפי מה שאתם באמת צריכים ולא למצוא את עצמכם משלמים סכומי עתק של ביטוחים מבלי להבין מדוע.

האם ביטוח מנהלים הוא ביטוח יקר?

באופן עקרוני, ניתן לומר שביטוח המוגדר כביטוח המיועד למנהלים יהיה יקר יותר מביטוח פנסיוני אחר, וההבדל נובע בעיקר מההיקף של פוליסת הביטוח. כפי שפירטנו למעלה, פוליסת המנהלים מציעה ביטוח רחב ידיים המעניק מענה למגוון רחב של אירועים.

למשל, בסוג ביטוח זה תוכלו לבטח את סוג העיסוק הספציפי שלכם כנגד מקרים של אובדן כושר עבודה, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שיהיה לכם מקור הכנסה גם אם לא תוכלו להמשיך בעבודתכם. בעינינו, ההשקעה בביטוח זה היא השקעה בראש שקט ולב רגוע, השקעה שלא ניתן לזלזל בה.

איך לבחור את הביטוח המתאים?

בחירה בביטוח מנהלים היא תהליך שמצריך מחקר והבנה מעמיקה של המסלולים השונים. דמי הניהול, התשואה, רמת הסיכון הקשורה אליה והמוניטין של הגוף המנהל הם רק כמה מהפרמטרים שיש לבחון.

כמו כן, אל תתעלמו מחוויות של לקוחות קיימים והתחושה שהם מקבלים מהשירות, כי הם יכולים לתת תמונה הוגנת ואמיתית יותר לגבי המוצר.

מוכנים למצוא את המסלול המתאים לכם?

כעת, אחרי שקיבלתם מענה לשאלות הבוערות ביותר בנוגע לביטוח הייחודי הזה, הגיע הזמן שתמצאו את המסלול והכיסוי הביטוחי שיענה על הצרכים שלכם. אנחנו ב״דואט״ נשמח לסייע לכם למצוא את הפתרון המושלם עבורכם שיאפשר לכם להתנהל בראש שקט.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ עם הצוות המקצועי שלנו ניתן ליצור איתנו קשר בכל יום בטלפון: 1-700-50-20-29.

דילוג לתוכן