קרן השתלמות היא אחד מאפיקי החיסכון היעילים והאיכותיים ביותר שישנן במדינת ישראל, אך אנשים רבים עדיין לא מכירים אותה כמו שצריך ואף מפחדים לפתוח אחת.

הניסיון המקצועי שלנו לימד אותנו שהיתרונות ואפשרויות ההשקעה של הקרן הוכיחו את עצמן לא פעם כאיכויות במיוחד וכמתאימות למגוון רחב של אנשים באוכלוסייה, כך שחשוב שכל אחד ואחת במדינת ישראל יכיר אותן לעומק.

לכן, הכנו עבורכם מאמר קצר בו ריכזנו את השאלות הנפוצות בנושא וענינו עליהן אחת ולתמיד. 

מה זאת קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא למעשה סוג של קופת חיסכון המיועדת לחסכונות לטווח בינוני עד ארוך.

בעבר, קרן זו נועדה עבור אנשים שכירים במטרה לממן השתלמויות מקצועיות ולימודים גבוהים, אך כיום ניתן לפתוח קרן בעבור כל מטרה שהיא. 

למי הקרן מתאימה?

הקרן מתאימה עבור כל אחד ואחת במדינת ישראל, אשר הינם מעל גיל שמונה עשרה ומעוניינים לבצע חיסכון לטווח ארוך בתנאים איכותיים.

יתרה מזאת, הקרן מתאימה לכל מי שרוצה להנות מתשואה גבוהה בעבור הכסף שלו לצד דמי ניהול נמוכים יחסית.

האם יש הבדל בין קרן לעצמאיים לקרן השתלמות לשכירים?

אכן כן. בדומה לכל אפשרויות ההפרשה הפנסיוניות וההפרשות לחיסכון, גם כאן על עצמאיים לפתוח את הקרן עבור עצמם. ישנן מגוון אפשרויות לפתיחת קרן השתלמות לעצמאיים בתנאים שמתאימים להם, כך שגם הם יוכלו לחסוך לאורך זמן. גובה ההפקדה ותדירותה נקבעת על ידי פותח הקופה, כך שיש לכל אדם עצמאי שליטה מלאה על הקופה שלו.

בניגוד לקרן השתלמות לעצמאיים, קרן השתלמות לשכירים נפתחת על ידי המעסיקים שלהם, במידה וסוכם על כך בראש בתנאי ההעסקה בין שני הצדדים. בקרנות המיועדות לשכירים, חלק קבוע מן המשכורת החודשית שלהם תופרש לטובת הקרן, כך שבסוף תקופת ההעסקה/התקופה שנקבעה יוכל העובד להנות מהכספים הנמצאים בקופה. 

קרן השתלמות

מתי אפשר למשוך את הכסף מהקרן?

אחת ההגבלות היחידות של קרנות ההשתלמות היא זמן משיכת הכספים מהן. ברגע שסכום כסף ראשוני נכנס לקופה, תוכלו להוציא אותו או חלק ממנו רק לאחר שש שנים שבהן הן נמצאות בקופה.

כדאי לזכור כי ניתן להשקיע את הקרנות במניות שונות או בניירות ערך, כך שהסכום שיהיה בקופה לאחר אותה תקופת זמן יכול להיות גבוה משמעותית מזה שהיה שם מלכתחילה. כמובן שתוכלו להשאיר את הכסף בקרן לתקופה ממושכת יותר משש שנים, ובכך להמשיך להנות מהתשואה האיכותית של הקרן.  

מה הופך את קרן ההשתלמות למשתלמת כל כך?

אחד המאפיינים של קרן ההשתלמות שהופכים אותה למשתלמת כל כך הוא הפטור ממס הון הניתן בעבורה. החוק במדינת ישראל קובע כי על הרווחים שהקרן צוברת, לא יצטרך אדם לשלם מס, מה שיאפשר לכם להנות מנתח גדול יותר מהרווחים ולא לדאוג מהפרשות של חלקים גדולים מהם למדינה.

הדבר הזה יכול לשמש עבורכם תמריץ להפקיד כמה שיותר כספים לקופה, מתוך ידיעה שבסוף התקופה תוכלו להנות מרווח גדול מבלי לשלם הרבה מיסים.

פקטור נוסף שהופך קרן השתלמות לבחירה משתלמת הוא מגוון אפיקי ההשקעה.

בניגוד לקופות חיסכון בבנקים, שמעניקות לכם מגוון מצומצם של אפשרויות השקעה וחיסכון, ובניגוד להשקעות בשוק ההון שמחייבות אתכם לפעול על פי כללים מסוימים – כאן העניין שונה.

תוכלו להשקיע את הקרן שלכם במספר אופציות השקעה במקביל, לעקוב אחר השינויים בכל אפיק ולמצוא את הדרך הנכונה והרווחית ביותר עבורכם.

יתרון שלישי של הקרן הוא שבמקרה שבעל הקרן נפטר, ההוצאות מהקרן יועברו באופן מידי לבני המשפחה או לכל אדם אחר אשר צוין מראש. הדבר נעשה בכדי שהקרובים של הנפטר לא יצטרכו להתעסק עם כספים וניירות בתקופת האבל שלהם ופשוט לקבל את מה שמגיע להם. 

כיצד לבחור את הקרן המתאימה לכם?

כשבוחרים קרן השתלמות, כדאי לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

מציאת הקרן המתאימה לכם – באמצעות אנשי מקצוע מנוסים

אנחנו מקווים שהתשובות שלנו עזרו לכם לעשות קצת סדר בכל מה שקשור לקרנות השתלמות. במידה ועדיין לא מצאתם את הקרן הנכונה עבורכם, זו שתעזור לכם לחסוך כספים לאורך שנים בראש שקט, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו.

סוכנות הביטוח שלנו סייעה כבר למאות ישראלים לאתר קרנות משתלמות בקבוצות ובחברות המובילות בשוק ובכך להשיג רווחים משמעותיים יותר עבור הכסף שלהם.

במידה ויש לכם שאלות נוספות או שאתם מעוניינים בפגישה אישית עם אחד מהסוכנים שלנו, תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון: 1-700-50-20-29

דילוג לתוכן