קרן פנסיה

לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר השאירו פרטים

קרן פנסיה היא אחת מהקרנות החשובות ביותר שכל אדם במדינת ישראל ינהל במהלך חייו. עם זאת, אנחנו מגלים כי ישראלים רבים עדיין לא לגמרי מבינים את החשיבות של הקרן הזו ולא יודעים כיצד לנהל אותה בצורה המיטבית עבורם.

במידה וגם לכם חשוב להבין כיצד הקרן יכולה להשפיע על חייכם ומה אתם יכולים לעשות בכדי למקסם אותה, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולקרוא. איגדנו את השאלות הנפוצות ביותר שקיבלנו בנושא וענינו עליהן עבורכם אחת ולתמיד.

מהי קרן פנסיה?

קרן פנסיה היא למעשה תוכנית ביטוח מיוחדת במינה שמטרתה לדאוג לבעל הקרן בתקופת הפרישה, כלומר כאשר הוא לא יוכל יותר לעבוד. כל ההפרשות לקרן שנעשו לאורך שנות העבודה של בעל הקרן נאספות, כך שכשהוא יגיע לגיל הפרישה (65 לנשים ו-67 לגברים) הוא יוכל להשתמש בכספים אלו על מנת לכלכל את עצמו בכבוד. 

האם קיים הבדל בין קרן פנסיה לשכירים לקרן פנסיה לעצמאיים? 

באופן עקרוני, קרנות פנסיה של שכירים וקרנות פנסיה של עצמאיים הן זהות. ההבדל העיקרי בין שני סוגים אלו טמון באופי פתיחת הקרן והניהול שלה.

בעוד שאצל שכירים המעסיק הוא זה שעליו מוטלת אחריות פתיחת הקרן והפקדת כספים באופן שוטף אליה בשם העובד, עצמאיים צריכים לעשות זאת בעצמם.

בדומה לכך, לרוב קרנות פנסיה של שכירים ינוהלו על ידי סוכן מטעם המעסיק, בעוד שעצמאיים יצטרכו לנהל את הקרן שלהם לבד או למצוא את הסוכן המתאים בכוחות עצמם. בכל מקרה, ניהול רציף של קרנות פנסיה הוא חשוב עבור כולם, שכירים ועצמאיים כאחד. 

קרן פנסיה

מתי כדאי להתחיל ולהפקיד לקרן?

ההמלצה של כל סוכני הביטוח והעוסקים בנושא היא שיש להתחיל ולהפקיד את הכספים כמה שיותר מוקדם. ככל שתתחילו להפריש אליה כספים מוקדם יותר – כך הסכום שיהיה בה יעלה ויעמוד לרשותכם סכום מסיבי בגיל הפרישה.

בנוסף, חשוב לזכור שקיימים לא מעט מסלולים של קרנות פנסיה המאפשרים לכם להשקיע את הכסף במניות, מה שיכול להעלות את שווי הקרן. 

מה יקרה לכסף בקרן לאחר מותי?

במקרה שבעל הקרן נפטר לפני שהוא הספיק לנצל את כל הכספים הקיימים בקרן, לרוב יקבלו את הסכום השארים שלו, כלומר קרובי המשפחה שנותרו אחריו. חשוב לדעת כי ניתן להגדיר מי הם השארים וכיצד יתפצלו כספי הקרן עוד לפני מותו של בעל הקרן, ומומלץ להסדיר זאת מראש.

כך ניתן לחסוך לא מעט בעיות וריבים שעלולים לצוץ במהלך תקופת האבל ועלולים לגרום אפילו, במקרים מקצועיים, לקרעים בתוך השארים. 

מי מנהל את הקרן בעבורי?

בדומה לניהול של שאר הקרנות הפיננסיות שלכם, גם את קרן הפנסיה יכולה לנהל עבורכם סוכנות ביטוח. הסוכנות ואנשי המקצוע הפועלים בה יעשו את כל מה שהם יכולים בכדי למקסם את הסכומים שאתם משקיעים, להמליץ לכם על דרכי פעולה מומלצות ולעזור לכם להגיע לגיל הפרישה עם סכומי כסף משמעותיים שיאפשרו לכם להנות מהחיים.

בסוכנויות רבות יצוות לכם סוכן ביטוח אישי שינהל את הקרן עבורכם דרך העיניים המקצועיות שלו וישמור אתכם על קשר צמוד כך שתוכלו לדעת תמיד מהו מצב הקרן שלכם. 

ניהול חכם של קרנות פנסיה – זה אנחנו 

במידה ואתם מחפשים סוכנות ביטוח אמינה ומנוסה שתנהל את קרן הפנסיה שלכם – הגעתם למקום הנכון. אנחנו ב״דואט״ מלווים ישראלים רבים בניהול הקרנות השונות שלהם, לרבות הקרן שתדאג להם לאחר גיל הפרישה, ונשמח להעניק גם לכם שירותים פיננסים מקצועיים ויעילים.

במידה ותרצו לקבל פרטים נוספים בנוגע לאופי השירות ודמי הניהול, תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון: 1-700-50-20-29.

/ 5.

לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר השאירו פרטים
דילוג לתוכן